Rodinnyset

Historie Weledy v Čechách a na Slovensku

1926
1935
1938
1946
1949
1951
1991
1994
2000
2002
2007
2013
2013
2014
2014
2014

BIO březové listy
pro novou životní sílu z jižních Čech

Bříza se svým bílým kmenem, světlými listy a elegantním zjevem je v mnoha kulturách symbolem mládí a znovunalezené životní síly. Tato symbolika je naprosto přesná: březové listy obsahují mnoho substancí skvělých pro pročištění těla.

Spolupracovníci Weledy sbírají každý rok mnoho tun březových listů z BIO certifikovaných oblastní v jižních Čechách. Březové listy zde pro Weledu získává Leonard Taraba, který začal se sběrem listů v divoké přírodě počátkem devadesátých let a dodnes každý rok koordinuje sběr.

Partnerství s Weledou dovolilo Leonardovi Tarabovi vytvořit velmi moderní podnik pro zpracování rostlin. Díky tomuto partnerství má Weleda spolehlivý zdroj surového materiálu a vysoce kvalitní výrobek, elixír. Toto partnerství je tedy výhodné pro obě strany.

Weleda a udržitelný rozvoj od roku 1921
Naše společnost již od svého založení vždy kladla důraz na odpovědnost
v sociálních a ekonomických otázkách a v oblasti životního prostředí.

Udrzitelny rozvoj 6

Tisíc přírodních surovin

Weleda využívá pro své produkty kolem tisíce přírodních surovin, například růže a granátová jablka z Turecka, kosatce a arganový olej z Maroka, sezamový olej z Mexika a citróny z Itálie.

Biozem

Biodynamické zemědělství

Weleda se pyšní dlouho tradicí biodynamického pěstování léčivých bylin. Kromě zahrad založených ve Švýcarsku nebo Francii je hlavním místem produkce rostlinných výtažků především Schwäbisch Gmünd v Německu. Zde, v největší zahradě léčivých rostlin v Evropě, se pěstuje kolem 260 druhů rostlin, mezi kterými jsou například měsíček lékařský nebo světlík.

Udrzitelny rozvoj 4

Podporujeme biodiverzitu

Po celém světě podporujeme biodiverzitu a projekty certifikovaného ekologického a sociálně odpovědného zemědělství.

Udrzitelny rozvoj 7

Co nejmenší dopad na životní prostředí

Naším cílem je, aby veškerá přeprava zboží probíhala s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Dbáme též na přechod na obnovitelné zdroje energie, ekologické stavební postupy a projekty kompenzace – například německá společnost Soil&More se specializuje na procesy přeměny organického odpadu na kompost, přispívá ke snížení skleníkového efektu a tím optimalizuje naši ekologickou stopu.

Udrzitelny rozvoj 5

Fair trade

Při získávání surovin spolupracujeme s místními dodavateli z celého světa, například s družstvy drobných zemědělců. Velmi dbáme na spravedlivé ohodnocení a dobré zkušenosti.

Natrue

NATRUE – záruka nákupu skutečně přírodního produktu

Produkty Weleda jsou certifikovány NATRUE. Hlavním cílem této certifikace je zachovat a garantovat vysoké nároky na výrobce přírodní kosmetiky a biokosmetiky a zároveň transparentně informovat spotřebitele o složení přírodních přípravků.

Certifikace NATRUE garantuje, že produkt splňuje nejpřísnější kritéria pro přírodní kosmetiku.

Záruka kvality

Zodpovědný postoj k přírodě i k lidem byl vždy součástí naší firmy už od dob, kdy Rudolf Steiner vyslovil svou vizi firmy, která bude zcela sloužit zájmům lidstva a světa jako celku. Ať už má podobu  fair trade, biodynamického zemědělství, nebo podpory našich  zaměstnanců – trvale udržitelný rozvoj je součástí našich kořenů.

Zaruka kvality

83% z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě. Všechny přípravky Weledy jsou vždy vyráběny ze zcela přírodních surovin, vždy bez umělých konzervačních látek.

Čím se vyznačují produkty Weleda
S respektem k přírodě a člověku Weleda nepoužívá:

Gmo free

Geneticky modifikované organismy

No trans fat

Minerální oleje (parafín, vazelínu, silikony)

Soap free

Syntetické konzervanty a vůně

No animal testing

Weleda již od svého vzniku odmítá testy na zvířatech